Language
Nowości
Zestaw Top + Legginsy sportowe Beige Panther
Zestaw Top + Legginsy sportowe Beige Panther
269,00 zł 147,95 zł
Zestaw Top+Legginsy sportowe Tropical Green
Zestaw Top+Legginsy sportowe Tropical Green
269,00 zł 147,95 zł
Zestaw Top+Legginsy sportowe Jungle Vibe
Zestaw Top+Legginsy sportowe Jungle Vibe
269,00 zł 147,95 zł
Top sportowy Jungle Vibe
Top sportowy Jungle Vibe
109,00 zł 59,95 zł
Top sportowy Tropical Green
Top sportowy Tropical Green
109,00 zł 59,95 zł
Top sportowy  Beige Panther
Top sportowy Beige Panther
109,00 zł 59,95 zł
Mała efektywność ćwiczeń? Postaw na obciążniki na kostki! 0

Jeśli trenujesz już jakiś czas, pewnie zdarzyło Ci się mieć wrażenie, że ćwiczenia "nie dają już nic więcej". W Twoją aktywność podstępnie wkrada się nuda odbierając chęć do dalszego wysiłku, a wyniki przestały się poprawiać. Tę historię zna każdy sportowiec. I właśnie dlatego powstały obciążniki na kostki. Czy warto je stosować, kiedy to robić i jak wybrać tą idealną parę? - na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Po co stosować obciążniki na kostki?

Większość sprzętu sportowego powstało po to by ułatwić wykonywanie ćwiczeń. Z obciążnikami sprawa ma się jednak odwrotnie. Wymyślono je po to, aby sprawę nieco nam utrudnić, ale dzięki temu zwiększyć efektywność treningu. To właśnie dlatego są one szeroko wykorzystywane w sporcie zawodowym, gdzie niezmiernie istotne jest ciągłe poprawianie wyników. Obciążniki nie tylko przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie szybsze osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Dzięki temu, że wymuszają użycie większej siły przy każdym uniesieniu stopy znacznie zwiększają siłę i wytrzymałość organizmu oraz pomagają skuteczniej wyrzeźbić mięśnie.

 

Czy każdy może stosować obciążniki na kostki?

Obciążniki na kostki niestety nie są opcją dla każdego. Z oczywistych względów powinny uważać na nie wszystkie osoby mające jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, które nie pozwalają na dodatkowe obciążenie organizmu, lub konkretnych partii ciała. Niewskazane będzie również używanie ich, jeśli niedawno przeszliśmy jakąś kontuzję nogi lub kręgosłupa. Choć może się nam wydawać, że jesteśmy gotowi na bardziej intensywny wysiłek, powrót do pełnej sprawności może zająć sporo czasu, a dodatkowe utrudnienie spowodować nadwyrężenie niedoleczonego urazu. W tej sytuacji najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym rehabilitantem sportowym. Także osoby początkujące, lub powracające do treningów po dłuższej przerwie powinny zachować rozwagę i stopniowo dochodzić do formy, bez stosowania dodatkowych obciążeń. Zbyt intensywne ćwiczenia w tej sytuacji mogą szybko doprowadzić do przeciążenia stawów lub naderwania mięśni czy ścięgien.

Czy powinno się stosować obciążniki na kostki podczas każdego treningu?

Zwiększenie obciążenia podczas ćwiczeń prowadzi często do ich szybszego i nieco mniej dokładnego wykonywania, dlatego obciążniki nie powinny być na naszych nogach przez cały czas. Aby osiągnąć pełnię korzyści z ich stosowania, zaleca się niektóre treningi wykonywać bez dodatkowego ciężaru. Również podczas sesji z obciążnikami, warto wykonać serię, lub kilka bez nich, aby uruchomić jak największą ilość partii mięśniowych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu obciążników na kostki?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model obciążników na kostki, warto przyjrzeć się jak produkt został wykonany. Tym co najbardziej powinno zwrócić naszą uwagę jest oczywiście materiał z jakiego zostały wykonane. Musi on być przede wszystkim przyjemny w dotyku i łatwy w czyszczeniu, gdyż będzie miał stały kontakt z naszą spoconą skórą. Wszelkie szorstkie i łatwo wnikające brud tkaniny nie wchodzą tu w grę, ponieważ to szybko mogłoby się skończyć podrażnieniami, a nawet chorobą dermatologiczną. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę są zapięcia. Te powinny być łatwe w użyciu, ale jednocześnie wystarczająco mocne, aby odpowiednio dopasować obciążnik do kostki. Nie może on się przesuwać podczas ćwiczeń, ani tym bardziej rozpinać. Ostatnim, ale z pewnością także ważnym aspektem jest estetyka wykonania produktu. Większość dostępnych na rynku obciążników niestety jest utrzymana w jednolitej, najczęściej czarnej kolorystyce. Oryginalny, piękny design potrafi skutecznie zmotywować do dalszej pracy, dlatego warto poszukać obciążników we wzory, które na prawdę będą się nam podobać.

Zdecydowana, by kupić swoją pierwszą parę obciążników? Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie piękne, ręcznie wykonane obciążniki, z którymi ćwiczenie to sama przyjemność.

 

Komentarze do wpisu (0)

Może Ci się spodobać
Zestaw Top+Legginsy sportowe Tropical Green
Zestaw Top+Legginsy sportowe Tropical Green
269,00 zł 147,95 zł
Mata do ćwiczeń Pink
Mata do ćwiczeń Pink
299,00 zł 209,30 zł
szt.
Mata do ćwiczeń Hummingbird Light
Mata do ćwiczeń Hummingbird Light
299,00 zł 209,30 zł
Mata do ćwiczeń Blue Marble
Mata do ćwiczeń Blue Marble
299,00 zł 209,30 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.