Language
Wygoda przede wszystkim - czyli jak wybrać matę do ćwiczeń 0
8.jpg

Decydując się na trening w domu musimy się do niego odpowiednio przygotować. Począwszy od wygodnego stroju, wcześniej przygotowanego treningu po niezbędne akcesoria. Opcji jest kilka, możemy rozpisać trening samodzielnie, skorzystać z gotowych filmików dostępnych na youtube bądź współpracując z trenerem personalnym. W zależności od wybranego treningu potrzebne nam będą odpowiednie akcesoria. Tymi najczęściej wybieranymi są taśmy oporowe, obciążniki na kostki oraz hantle.


Pamiętajmy jednak o najważniejszym, każdy trening musi być przeprowadzony w warunkach jak najbardziej dla nas komfortowych oraz bezpiecznych dla naszego zdrowia. W tym celu niezbędny będzie wybór odpowiedniej maty do ćwiczeń. I tu zaczynają się ”schody” bo mat dostępnych na rynku jest tak wiele, że można się w tym wszystkim pogubić. My przychodzimy z pomocą i podpowiemy Wam jak wybrać matę, która spełni wszystkie wymienione wyżej warunki a do tego posłuży nam na lata.


1.uniwersalność

2.jakość

3.wygoda w przechowywaniu

4.dostosowana do naszych potrzeb

5.atrakcyjna wizualnie


1.Uniwersalność - Może dzisiaj stawiasz na treningi fitness, ale kto wie czy w przyszłości nie będziesz miała ochoty na coś zarówno dla ciała jak i duszy, np. jogę? Warto więc postawić na matę, która posłuży nam do różnych zadań.


2.Jakość - Na co zwrócić uwagę w tym przypadku? Zacznijmy od materiału. Najlepiej jeśli będzie on naturalny. Mając bezpośredni kontakt ze sztucznym materiałem możemy narazić naszą skórę na otarcia czy alergie. Kolejnym ważnym aspektem jest grubość maty. W zależności od tego, do czego będzie ona przeznaczona, taką grubość powinnyśmy wybrać. Maty do jogi należą do tych cieńszych, wahają się o 1-4mm, te do fitness od 3-5mm. Biorąc pod uwagę uniwersalność warto wybrać wartość średnią. Ceny mat wahają się od 100 do nawet 350 złotych w górę. Stawiając na towar, który ma nam posłużyć na lata warto dołożyć trochę do kwoty, którą chcemy wydać.


3. Wygoda w przechowywaniu - Pamiętajmy o tym, że decydując się na treningi w domu, na wszystkie akcesoria musimy mieć miejsce. W zależności od tego jaki metraż w szafie możecie poświęcić na matę, taki rozmiar oraz grubość wybierzcie.


4.Dostosowana do naszych potrzeb - O grubości maty już wspominaliśmy. Pamiętajmy jednak, że to nie jedyny parametr. Ważny jest również rozmiar. My proponujemy taką, na której zmieści się całe nasze ciało. Najpowszechniejszym i najczęściej wybieranym rozmiarem jest 183x61cm. To właśnie takie wymiary pozwolą nam na wygodny i komfortowy trening przy praktycznym przechowywaniu maty.


5. Niezapominajmy o atrakcyjnym wizualnie designie. To on zmotywuje nas do częstszych i dłuższych treningów. Cieszące oko akcesoria treningowe to to, co lubimy najbardziej i to co daje nam powera do działania!
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl